buty do przedszkola
Porady,  Moda dziecięca

Buty do przedszkola – Porady przed zakupem

Nadszedł pierwszy dzień przedszkola. Twój maluch jest gotowy, aby przejść przez jego drzwi, chętny do odkrywania i nauki. Ty też jesteś podekscytowany, ale masz jeszcze jedno pytanie: jaki rodzaj butów powinno nosić Twoje dziecko? Należy wybrać but, który jest odpowiednio dopasowany, wygodny i odpowiedni do danej aktywności. Oto garść porad, która pozwoli Ci wybrać idealną parę butów dla przedszkolaka.

Buty do przedszkola powinny być oddychające

Buty powinny być przewiewne, więc nie uwięzią wilgoci ani ciepła wewnątrz nich. Materiał, z którego wykonany jest but, powinien przepuszczać powietrze do środka i na zewnątrz.

Pozwoli to zapobiec poceniu się stóp i powstawaniu pęcherzy. Jeśli stopy Twojego dziecka się pocą, może pojawić się u nich nieprzyjemny zapach stóp, wysypki i infekcje grzybiczne.

Jakie zapięcie?

Jeśli szukasz pary butów do przedszkola dla swojego dziecka, rozważ te opcje:

  • Buty wsuwane. Buty wsuwane są doskonałym wyborem, ponieważ są łatwe do podjęcia i zdejmowania. Jedynym minusem jest to, że zazwyczaj nie są tak trwałe jak inne style obuwia, ponieważ nie mają sznurowadeł ani pasków na rzepy, przy pomocy których można dopasować but lepiej do stopy przedszkolaka.
  • Buty na rzepy. To idealna propozycja dla dzieci, które są jeszcze za małe na to, by samodzielnie wiązać buty. Maluch może po prostu sam zapiąć but na rzep, zamiast wiązać węzły, jak w przypadku sznurówek. Z czasem jednak rzep może wytrzeć się.
  • Buty sznurowane. Sznurówki zapewniają lepsze dopasowanie niż inne rodzaje zapięcia. Należy jednak pamiętać, że mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą rozwiązywać się i plątać. Są też trudniejsze do zakładania i zdejmowania. Jeśli jednak Twoje dziecko opanowało sztukę wiązania sznurowadeł, to jak najbardziej możesz zdecydować się na sznurowane buty do przedszkola!

Antypoślizgowe podeszwy

Twoje dziecko będzie poruszać się dużo w swojej klasie przedszkolnej, więc upewnij się, że buty przedszkolne mają antypoślizgowe podeszwy!

Antypoślizgowa podeszwa jest szczególnie ważna, jeśli Twoje dziecko ma problemy sensoryczne lub ma kłopoty z równowagą. Podeszwa powinna być wykonana z gumy lub podobnego materiału, który zapewnia przyczepność nawet gdy podłoga jest mokra. Szukaj butów z głębokim bieżnikiem lub rowkami na podeszwie, które pomogą zapobiec poślizgom i upadkom.

Twarda podeszwa ochroni przed uderzeniami na placu zabaw, ale może też sprawić, że but będzie niewygodny podczas długich spacerów lub wycieczek.

Postaw na kapcie przedszkolne wykonane z naturalnego materiału

Płócienne kapcie do przedszkola to dobry wybór, ponieważ można je nosić zarówno wiosną i latem, jak i jesienią i zimą.

Skóra jest najlepsza, ponieważ oddycha i może być noszona w każdych warunkach pogodowych. Syntetyczne materiały nie są oddychające i mogą powodować pocenie się stóp.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Stopy Twojego dziecka wciąż rosną, dlatego ważne jest, aby kupić buty w odpowiednim rozmiarze. Aby uzyskać najlepsze dopasowanie, zmierz stopę dziecka i porównaj ją z tabelą rozmiarów przed zakupem.

Buty powinny być odpowiednio dopasowane. Dobre dopasowanie oznacza, że w przestrzeni na palce jest wystarczająco dużo miejsca, aby palce nie były zgniecione lub zakleszczone. Pięta powinna być zabezpieczona, aby nie zsuwała się podczas biegania lub skakania. Pięta nie powinna być zbyt wysoka ani zbyt niska – jeśli jest zbyt wysoka, dziecko może się potknąć podczas chodzenia lub biegania; jeśli jest zbyt niska, dziecko może potknąć się o własne stopy podczas chodzenia lub biegania, ponieważ będzie musiało się schylić, aby podnieść każdą stopę, gdy ta dotknie ziemi.

Upewnij się również, że but ma wystarczająco dużo miejsca w środku na skarpetki i że nie ma ostrych krawędzi lub szorstkich szwów, które mogłyby podrażnić stopy dziecka.

Idź do specjalistycznego sklepu

Kupuj kapcie do przedszkola w sklepie, który specjalizuje się w butach dla dzieci. Te sklepy zwykle oferują więcej opcji niż ogólne sklepy obuwnicze i zwykle mają sprzedawców, którzy wiedzą, o czym mówią, jeśli chodzi o stopy dzieci.

Jeśli kupujesz buty dla dziecka, które ma nietypowy kształt stopy, taki jak szeroki lub wąski, sklepy te mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedni but. Sklepy specjalistyczne mają również większą różnorodność pod względem stylu i koloru niż ogólne sklepy z butami.

Zabierz dziecko ze sobą na zakupy

Jest to ważne z dwóch powodów: po pierwsze, pozwala im pomóc w wyborze stylu butów, który chcieliby; po drugie, i co ważniejsze, daje im możliwość przymierzenia różnych rodzajów i rozmiarów butów i zobaczenia, które z nich najlepiej pasują na stopę.

Zakupy razem z dzieckem to nie tylko frajda dla malucha – pozwolą Ci uniknąć złego dopasowania obuwia. Pozwól dziecku wybrać kilka par butów, które im się podobają, by później chętnie je nosiło.

Odpowiednio dobrane kapcie przedszkolne zapewnią Twojemu dziecku odpowiednie obuwie na jego pierwsze kroki w tym nowym, ekscytującym etapie życia. W końcu buty do przedszkola powinny być wygodnie dopasowane, wspierać jego stopy i służyć jego specjalnym potrzebom jako rosnącego pierwszaka.